Adnan Sayım

Adnan Sayım

Erzurum'da doğdu. Alnıma İnen Satırlar adlı bir şiir kitabı ve Geceleri Ölmek adlı bir hikaye kitabı var. Hala yaşıyor...

Ahmet Ayberk Aykul

Ahmet Ayberk Aykul

2000’de Erzurum’da doğdu. Edebiyata dair çalışmaları; Fayrap, Sis Dergi ve Azizim Sanat Dergisi’nin çeşitli sayılarında yayınlandı. Bilkent Üniversitesi hukuk bölümünde eğitim hayatına devam etmekte.

Aysel Kaya

Aysel Kaya

1992'de Mersin'de doğdu. .İlk, orta öğretim ve lise yıllarını Mersin'de tamamladı. 2014 'te Hacettepe Üniversitesi Bilişim Teknolojileri Öğretmenliği Bölümünden mezun oldu. Halen İstanbul Üniversitesi Sosyoloji Bölümünde ihtisasına devam ederken Edirne'de öğretmenlik yapmaktadır.

Barış Bahadır Koval

Barış Bahadır Koval

İstanbul'da doğdu, Antalyalı. Yaklaşık üç yıldır şiirin içinde.

Büşra Çelik

Büşra Çelik

1995 senesinde Trabzon'da dünyaya geldi. İlk ve ortaöğrenim ardından Fatih Gelenbevi Anadolu Lisesi'nden 2013 yılında mezun oldu. Aynı yıl İstanbul Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümüne başladı ve 2017 yılında mezun oldu. Şu anda Istanbul'da özel bir okulda İngilizce öğretmenliği yapmaktadır.

Çetin Alpagut

Çetin Alpagut

1974 yılında Erzurumda doğdu. Atatürk üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik bölümü mezunu. 1997 yılında arkadaşlarıyla Lakin Kültür sanat dergisini çıkardı. İmla kullanmamaya özen gösterdiği Şiirlerini Kuş Öğüdü isimli kitapta topladı.  Hâlen Lakin yayınlarında genel yayın yönetmenliği yapmaktadır.

Ebru Özden Güroğulları

Ebru Özden Güroğulları

"Niksar'da doğdu. İstanbul Üniversitesi'nden mezun oldu. Şimdilerde İstanbul'da bir devrik cümle kendisi."

Elif Sena Yıldırım

Elif Sena Yıldırım

2001 doğumlu. Nevşehirli. Necip Fazıl, Abdurrahim Karakoç ve Shakespeare okumayı seviyor. En sevdiği tür tiyatro. Mimarlık öğrencisi.

Fatih Çodur

Fatih Çodur

1983 yılında, Erzurum’da doğdu. Atatürk Üniversitesi KKEF İngilizce Öğretmenliği Bölümünü tamamladı. 2008’den beri Antalya’da İngilizce Öğretmeni olarak çalışmakta. İlk şiiri Erzurum’da çıkan Çizgi dergisinde yayımlandı. Varlık, Kertenkele, Dergâh, Karayazı Edebiyat, Ayraç, Telgraf, Berfin Bahar, Yolcu, Ay Vakti gibi dergilerde şiir, öykü, eleştiri, şiir ve kitap tanıtım yazıları yayımlandı. Okumak Ayrıcalıktır, Poetik Haber ve İnceeleyen isimli edebiyat sitelerine katkıda bulundu. Lakin Yayınlarından 2014 Ekim’de “Yalnızlık Hariç Değil” isimli şiir-öykü, 2017 Şubat’ta “İniş Göğü”, 2018' de Yalnızlık Dahil isimli bir öykü kitapları yayınlandı. Lakin Yayınevi’nde editörlük yapmaktadır.

Fâtıma Zehra Merinos

Fâtıma Zehra Merinos

1981 yılında doğdu, ne zaman öleceğini bilmiyor.

Fatmanur Peçe

Fatmanur Peçe

1985 yılında rize de doğdu. Hâlâ yaşıyor.

Fuad Okay

Fuad Okay

1962 yılında Bursa’da doğdu. İlkokul – ortaokul – lise çağlarını Erzurum’da geçirdi. 1973 yılında Kültür Kurumu İlkokulu’nu, 1980 yılında Erzurum Anadolu Lisesi’ni bitirdi. Boğaziçi Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nde 1986 yılında lisans, 1989 yılında yüksek lisans, 1997 yılında doktora eğitimlerini tamamladı. Boğaziçi Üniversitesi’nde araştırma görevlisi, KKTC’de Yakın Doğu ve Doğu Akdeniz Üniversitesi’nde öğretim üyesi olarak çalıştı. 2000’den bu yana Kocaeli Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nde öğretim üyesi olarak görev yapmaktadır.

Gizem Özlem Barlas

Gizem Özlem Barlas

1992 yılında Artvin'de doğdu. İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümünde lisans eğitimini, Mevlana Araştırmaları Enstitüsünde yüksek lisansını tamamladı. Çeviri ve Kültürel Çalışmalar alanında doktora eğitimine devam etmektedir.

İBRAHİM YOLALAN

İBRAHİM YOLALAN

1969 yılında Nevşehir’de doğdu. K.T.Ü. Giresun Eğiitim Fakültesi’nden mezun oldu. Halen doğduğu şehirde öğretmenlik yapmaktadır.
Şiirleri: Hece ve Dergâh dergilerinde yayımlanmaktadır. Göç Defteri isimli kitabı 2016 yılında Ülke yayınlarından çıktı.

İsmail Karakurt

İsmail Karakurt

Yozgat Sarıkaya Emirbey Köyünde doğdu. İlk ve orta öğrenimini Yozgat ve Kayseri'de tamamladı. Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği Bölümünden 1989'da mezun oldu.

Yazmaya üniversitede okuduğu yıllarda başladı. Şiir ve yazıları Aylık Dergi’de (1987) yayımlandı. Diğer şiir ve yazıları Aylık Dergi, Albatros, Araf, Argos, Az Edebiyat, Dergah, Hece, Kanat, Kayıtlar, Kırağı, Kum Yazıları, Milli Eğitim, Palandöken, Türk Dili, Türk Edebiyatı, Yalnızardıç, Yedi İklim, Mecazz, Gökekin ve kavzıkuzeh’te yayımlandı. Az Edebiyat dergisinin yayın kadrosunda yer aldı.

İlk şiir kitabı Simurg (MEB 1992) ile Türkiye Yazarlar Birliği tarafından 1992 yılı şiir ödülüne lâyık bulundu.

Evli, Mevlâna Yusuf ve Selçuk Eren adında iki oğlu var.

 

Şiir Kitapları:

Simurg (MEB 1992, 2005)

Mahrem Mecazlar (Hece Yayınları, 1999)

Çocukluğum Bir Çocuk (MEB 2005, 2017)

Çiçekli Yazma (Hece Yayınları, 2018)